Vyjádření k článku "Soud zakázal bubnování" uveřejněném v Jabloneckém, Českolipském a Libereckém denících na konci prázdnin 2022

"Douška" nakonec, kterou ovšem umísťuji do popředí. Laskavému čtenáři bude hned od počátku jasno, s kým má (máme) tu čest. Pan redaktor Jan Sedlák cituje v článku starostu Studence pana Mgr.Tomáše Chrtka. Protože tohoto od roku 2021 nového starostu považujeme za slušného člověka, zeptali jsme se tedy tohoto"zdroje" pana redaktora přímo. Výsledek? V textu uvedené výroky o absurditě sporu, jakož i o jedné osobě pan starosta dle svých vlastních slov nikdy neřekl. Pan redaktůrek si tato údajná vyjádření doslova vymyslel či překroutil - slovo absurdní pan starosta použil v tomto smyslu: V době covidu, války, migrace a inflace, kdy někteří lidé přestávají mít peníze na základní potřeby, je ABSURDNÍ mediálně tuto záležitost rozmazávat.

Takže moje hodnocení v dopise na Deník (dole), které jsem před našim kontaktem se starostou, tímto trochu poopravuji. I proto, že se dodnes z těchto novin na moji výzvu nikdo neozval.

Karel Pokorný, 24.9.2022

Článek z Jabloneckého deníku

Článek z Jabloneckého deníku, část 1

Článek z Jabloneckého deníku, část 2

Moje odpověď na Jablonecký, Českolipský a Liberecký deník 31.8.2022 :

Vážení,

dovolte mi vyjádřit stanovisko rodiny, které se tento článek týká.

Na počátku bych rád upozornil na nepřesnost v titulku vašeho článku. Soud nezakázal "bubnování na fotbale". Zakázal (nepravomocně) bubnování na pozemku vesnického sportovního areálu uprostřed obce, které je umístěno v bezprostřední blízkosti obytných domů. Tyto byly na dotyčném místě daleko dříve před jakýmkoliv hřištěm. Soud zakázal bubnování navíc v kteroukoliv dobu, tedy i - jak zde bylo zvykem - notný čas před a po utkání a i mimo jakéhokoliv utkání či sportovní činnost. Omezení hluku NAD MÍRU OBVYKLOU MÍSTNÍM POMĚRůM (§ 1012 a 1013 občanského zákoníku) v naší žalobě z 8.1.2020 (srovnejte s datem počátku sporu) a v našem odvolání se netýká jenom fotbalových zápasů a bubnů.

K první straně textu vašeho článku nutno podotknout, že zápas ve Studenci 28.8.22 byl prvním zápasem po reportáži pana Weinera 24.8.22 v ČT a po jejím, dle našeho názoru záměrným a cíleným spuštěním nenávistně hysterické reakce na FB stránce této veřejnoprávní instituce.

V této reportáži se pan Hrubý vyjadřuje : " rozhodnutí soudu respektujeme" a zdánlivě uklízí buben. Pan Weiner ve svém tweetu 28.8.22 pak ohlašuje : "Buben ztichnul!" a "Buben domácích zůstane zamčený".

Veřejnoprávní ČT na svých FB stránkách nezapoměla tuto důležitou reportáž prezentovat a s ní i panem Weinerem a bossy klubu SK Studenec očekávanou (jak jinak?) "diskusi" pod touto reportáží. Padly na ní výzvy typu : "Pověsit na návsi, lynčovat, dát přes držku, i s babou zavřít do klece,vysklení oken" a nekonečnou řadou urážek, jejichž argumenty se většinou opírají o lživé pomluvy z kuchyně vedení SK Studenec.

Na dotyčný avizovaný "zápas bez bubnů" jsem se šel osobně od počátku zápasu podívat. Jak probíhalo fandění domácích Vám nebudu napovídat - zjistěte si to sami, třeba u soupeřů ve Frýdlantu. Video, které si natočili sami SK Studenec a prezentovali na FB ale opět zveřejníme spolu s videem z našeho pozemku. (Pozn. viz níže.) Nemohu na tomto místě nepochválit ty, jež se starají o udírnu a pivo.

Že žalující není Karel Pokorný, ale majitelé nemovitosti, připomínám jen pro pořádek.

Pan Hrubý, jehož názor o precedentu z reportáže zmiňujete, je manipulátor par excellence, jak také v reportáži o tomto uklizeném bubnu předvádí. Daleko horší je to, že objektem jeho (a nejenom jeho) manipulace jsou dětští a mládežničtí svěřenci ve spolku. On a několik dalších "trenérů" očkují svým svěřencům bezohlednost, neúctu a nenávist jako metodu, kterak se vypořádat s nekonečně slabším "soupeřem". Jak ho urážet, ponížit, zničit. V článku citujete naše tvrzení o urážkách od dětí - citujte tuto skutečnost i od zasvědceného člena SK Studenec:

Facebook ČT k reportáži o bubnování SK Studenec

Vychovávají a připravují děti k šikaně vrstevníků - jak toto ohlašuje pan předseda fotbalu Studence na veřejném zasedání obecního zastupitelstva 13.9.2021. Audio máme k dispozici. Toho se obáváme nejvíce.

To, co se obecně nazývá sporem, není absurdita ale realita. Je to ve skutečnosti bezohledné, dlouhodobé, pravidelně se opakující a doposud nekončící obtěžování slušných lidí (a to ZDALEKA nejen bubnem).

Vaši prezentaci údajného názoru pana starosty - cituji z vašich novin: "Stěžuje si jen jedna osoba", musím poopravit. Je pravda, že vystupuji v roli mluvčího (a tedy hromosvodu pro ochranu ostatních členů rodiny) a nesu většinu této zátěže. To neznamená, že jsme já a moje rodina osamoceni. Zcela legitimě, samostatně a vážně si na totéž ztěžují i sousedi z dalšího domu, který je na tom ještě hůře než my. Že je k vyjádření nesouhlasu potřeba hodně osobní odvahy je nabíledni. A světe zboř se, nesouhlas a kritiku dění za plotem vyjadřuje i soused, jehož rodina je s SK úzce spjatá nejen fotbalem jejich syna, ale i těsnými příbuzenskými vztahy. Že svůj názor soused nesmí říci oficiálně je nad slunce jasné. Jeho uvěřitelné vyjádření v našem hovoru přes plot máme k dispozici.

Že zmíněnou odvahu nemá téměř nikdo další je dáno jasnou a přímou taktikou "sportovců" a jejich protektorů. Taktika umlčení jakéhokoliv nesouhlasu jakýmkoliv způsobem. V našem případě nás pověsili na pranýř, u kterého je dovoleno vše - močit na plot, pozvracet auto, házet dělobuchy na střechu domu a do auta, fyzicky mne napadat ve veřejném prostoru, nadávat nepublikovatelnými výrazy, šířit obludné pomluvy, vyhrožovat fyzickou újmou a šikanou. Prostě - zde máme toho nejhoršího nepřítele, který je pak předhozený smečce za anonymitu se zchovávajících exekutorů. Nemožno v tomto činění nevidět vzkaz ostatním občanům - takto dopadnete.

Jinak vám musím sdělit, že vyznění článku nepovažuji za neobjektivní. Prezentovali jste naše názory, náš web i názory protistrany, což je v pořádku. Možná je čas uvažovat ne o popisu názorů, ale faktů. Pokud máte pochybnosti a potřebujete průkazné podklady ke zveřejnění některých či všech (na to vám asi ani 3 vydání novin nepostačí) okolností kolem SK Studenec, vyžádejte si je jmenovitě. Po poradě s právníky vám je, pokud dovolí, poskytneme.

Váš článek i s tímto mým vyjádřením si dovolíme umístit na náš web, kde naleznete nově i celou historii, která předcházela reportáži ČT.

S pozdravem Ing. Karel Pokorný